Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Co w trawie piszczy, czyli bieżące trendy w wykańczaniu mieszkań

Co w trawie piszczy, czyli bieżące trendy w wykańczaniu mieszkań

Jakość wykończenia nawet skromnie wyposażonego wnętrza daje gwarancję jego ponadczasowości.

Klientów którzy wykańczają mieszkanie można podzielić się na tych, którzy w krótkim czasie chcą zamieszkać w ekonomicznie przygotowanym wnętrzu oraz tych, którzy posiadają szersze możliwości finansowe i decydują się na wyższej jakości materiały, oryginalne oświetlenie, czy też wyszukane dodatki. W obydwu przypadkach liczy się jednak jakość. To najważniejszy aspekt i można zaryzykować stwierdzenie, że współczesne trendy opierają się głównie na jakości. Jakość wykończenia nawet skromnie wyposażonego wnętrza daje gwarancję jego ponadczasowości.

Klienci często pytają doradców, z jakimi kosztami mogą liczyć się w przy wykończeniu lub remoncie mieszkania. Coraz więcej osób pyta również o polecenie projektanta, który zasugeruje funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania. Po konsultacjach z arch. Anną Dziedzic – doświadczonym projektantem współpracującym z PÓŁNOC Nieruchomości, przedstawiamy nowinki o bieżących trendach oraz przybliżone wartości kwotowe.

Ile za metr?
Według Pani Anny, średnia cena za wykonawstwo przy wykańczaniu jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej to od 350 do 500 zł. Na ostateczny rachunek ma jednak wpływ wiele czynników do których zaliczane są:

  • dodatkowe ścianki działowe z uwzględnieniem ich nośności ( np. półki na książki);
  • stopień skomplikowania sufitu podwieszonego i sposób jego oświetlenia;
  • wyburzenia, łączenie przestrzeni, wzmacnianie stropów;
  • gładzie, prostowanie ścian, odkrywanie cegły (oddzielna wycena).

Kuchnia. Co nowego?
Obecnie rynek dysponuje niezwykle szerokim wachlarzem materiałów, z których może taka przestrzeń powstać. Każdy inwestor ma tu indywidualne oczekiwania. Kuchnia może być oddzielona od pokoju ścianą z drzwiami, przepierzeniem, może być również otwarta. Inwestorzy coraz częściej decydują się na to ostatnie rozwiązanie. Kuchnia będąca częścią większej przestrzeni staje się integralną częścią pokoju dziennego. Jej funkcja przygotowania posiłku zostaje zachowana, ale z racji nowoczesnych rozwiązań technologicznych jej oddziaływanie nie jest już tak uciążliwe. Potencjalną kuchnie gazową coraz częściej zastępuje szklana płyta elektryczna lub indukcyjna. Klasyczny okap może być schowany w szafkach górnych, w blacie, jak również w suficie podwieszanym. W zależności od preferencji, bywa podługowatym cylindrem, ale może mieć również formę zdobnego abażuru z kryształkami Swarovskiego.

Bardzo istotnym elementem kuchni jest blat, a raczej materiał, z którego ma powstać. W tym miejscu w zależności od zasobności portfela możemy wybrać: laminat (przypominający swoją strukturą drewno, kamień, beton), corian (polimer akrylowy), granit, kamienie egzotyczne, ceramika, spieki kwarcowe (odporne na wysokie temperatury 500-600oC), decton (najnowsze osiągnięcie w dziedzinie produkcji szkła i porcelany oraz najwyższej jakości kwarcu. odporny na 800oC), silestone (kombinacja kwarcu (94 proc.) i spoiwa – z tego materiału wykonany jest również zlew).

Zważywszy na różnorodność materiałów i zestawień kolorystycznych nierozerwalną częścią pomysłu na nowoczesną kuchnię staje się projekt z wizualizacją, w której główną rolę odgrywa światło. Zwizualizowany pomysł jest bardzo pomocny kiedy chcemy szybko zmienić materiał, ale również przestylizować całość.

Fronty
Może to być szuflada, zmywarka lub lodówka. Front kuchenny przez swoją oszczędną formę, która coraz częściej jest pozbawiona uchwytu, staje się płaszczyzną ukrywającą funkcje. Staje się częścią ekskluzywnego i niepowtarzalnego mebla, który nadaje wnętrzu niezwykły charakter.

W kwestii materiałów, do wyboru są lakier matowy i błyszczący, lacobel (lakierowane szkło), spieki, fornir, płyta laminowana gładka i strukturalna, fronty drewniane lub stylizowane.

Łazienka. Jakie koszty?
Koszt wykonania standardowej wielkości łazienka (3-6 mkw.) , w zależności od stopnia skomplikowania projektu i użytych materiałów, to koszt od 3000 do 5000 PLN. Na cenę mają również wpływ takie czynniki, jak to czy mieszkanie zostało zakupione z rynku wtórnego czy pierwotnego, czy konieczne będzie wykonanie zmiany przyłączy i odpływów, ilość punktów elektrycznych i twardość nowo użytych materiałów (gresy, spieki), które mogą dostarczyć wykonawcy większych trudności w obróbce.

Widocznym trendem na rynku jest jednak fakt, że inwestorzy bez względu na kieszeń przykładają dużą wagę do jakości proponowanych urządzeń, jakimi są kabiny prysznicowe, krany, baterie, miski ustępowe, umywalki, czy też wanny.

Podłogi. Co wybrać?
Jeśli tylko pozwala na to nasz budżet, najlepiej jest wybrać deskę z prawdziwego drewna. Warstwowa, lub lita, może być olejowana lub lakierowana . Polecane są również panele z drewna układane na klik na macie w formie podłogi pływającej. Klienci, którzy na ten cel chcą przeznaczyć mniejszy budżet chętnie wybierają podłogę z sztucznej okleiny. Cechują się one przystępną ceną oraz dobrą klasą ścieralności. Z każdym kolejnym rokiem na rynek wchodzą nowe produkty o coraz lepszej jakości, często do złudzenia przypominające deskę drewnianą. Zarówno podłogi drewniane, jak i laminowane są dostępne w różnych szerokościach panelu, w określonej strukturze. W tym aspekcie można wyróżnić dwie rodzaje: podłoga idealnie gładka tylko o rysunku drewna i podłoga porowata z wyczuwalnym usłojeniem, potocznie zwana szczotkowaną lub strukturalną. Deska ta zwykle układana jest z widoczną fazą.

W kwestii kolorów wciąż utrzymuje się moda na szarości. czyli modyfikowane drewno (np. dziki dąb), oraz drewno bielone, postarzane, noszące znamiona użytkowania.

Drzwi
W znacznej większości klienci decydują się na marki oferujące dobrą jakość w przystępnej cenie: od ok. 1000-1500 PLN za drzwi z ościeżnicą.

W kwestii kolorów dominują szarości, czyli modyfikowane drewno oraz biel. Warto zaznaczyć, że obecnie jesteśmy świadkami wielkiego powrotu mody na biel, zarówno w kwestii drzwi, jak i opasek przyściennych. Są również inwestorzy oczekujących pewnej wyjątkowości i dla nich właśnie jest przygotowana oferta naturalnych fornirów drzew z naszej szerokości geograficznej, ale i wystylizowanych egzotyków (palisander, merbau, orzech boliwijski, orzech afrykański, limba czarna).

Wizualizacje: Architekt Anna Dziedzic

Kolory
Nie istnieją na ten moment żadne dominujące rozwiązania. Są zwolennicy kontrastu i delikatnych zestawień kolorów ziemi. Niektórzy zdecydowanie opowiadają się za bielą pod każdą postacią, ale nie brakuje również w zapotrzebowaniu u inwestorów żywych i kolorowych barw. Jak to się mówi: do wyboru, do koloru.

Światło. Standardowo czy oryginalnie?
Coraz bardziej istotną rolą we wnętrzu pełni światło. Urządzający się są żywo tematem oświetleniem swojego mieszkania. Chętnie wybierają rozwiązania nietuzinkowe i oryginalne. Odpowiednio dobrane oświetlenie daje niezwykłe możliwości prezentacji pomieszczeń oraz tworzenia w niej pożądanej atmosfery. W dobie oświetlenia LED można tego dokonać bez troszczenia się o wysokie rachunki za prąd.

Ważne jest, aby mając świadomość bieżących nowinek i trendów wybrać rozwiązania funkcjonalne, ponadczasowe, zgodne z własnym gustem i stylem życia. Takie podejście sprawi, że w urządzonym wnętrzu będziemy czuć się dobrze i komfortowo. Jeśli zwrócimy uwagę również na jakość - wybrane przez nas rozwiązania będą nam służyć przez długie lata.

 Źródło: Północ Nieruchomości | 2015-08-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęinne nieruchomości do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Olsztyńskidomy na sprzedaż powiat M. Suwałkilokale użytkowe na wynajem gmina Nowy Korczynmieszkania na sprzedaż gmina Płońskmieszkania na wynajem w Grodziskudomy na sprzedaż w Makoszyniemieszkania na sprzedaż w Zarzecze

Deweloperzy

);