Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu

Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu

Nie każdy może sobie pozwolić na dom czy mieszkanie z ogrodem, ale balkony lub tarasy mogą stanowić doskonałą miejską alternatywę dla upragnionego skrawka własnej zieleni.

Nie każdy może sobie pozwolić na dom czy mieszkanie z ogrodem, ale wybierając nieruchomość warto przyjrzeć się lokalom, które mają duże balkony lub tarasy. To rozwiązanie może stanowić doskonałą miejską alternatywę dla upragnionego skrawka własnej zieleni. Nie wszyscy jednak doceniają potencjał, jaki tkwi w balkonach, zamieniając je w przydomowe „składziki” z rowerami i innymi rzeczami, które nie mieszczą się w pokojach. Tymczasem dla wielu mieszkańców dużych miast to właśnie loggia, balkon czy taras stają się przydomową enklawą zieleni.

Czym się różni balkon, loggia i taras?

Wbrew pozorom to bardzo ważne pytanie, gdyż różnice pomiędzy nimi są znaczące. Tkwią głównie w konstrukcji i powierzchni tych elementów architektonicznych - Balkon jest otwartą przestrzenią na zewnątrz budynku i stanowi samodzielną, nadwieszoną platformę dołączoną do ściany domu. Loggia natomiast jest wnęką w zewnętrznej płaszczyźnie budynku, zadaszoną i otwartą na zewnątrz. Taras zaś stanowi poziomą powierzchnię umieszczoną na wysokości parteru, pięter bądź dachu. Powinien mieć posadzki odporne na czynniki atmosferyczne i być ogrodzony balustradą – tłumaczy Marcin Witkowski, dyrektor regionalny SAP-PROPERTY – W zrealizowanej przez nas inwestycji Górczyńska 46 oferujemy zarówno balkony, tarasy, jak i loggie. Ich powierzchnie zaczynają się od 4,2 mkw w wypadku balkonów i sięgają przeszło 85 mkw. w przypadku największego z tarasów. Lokale w tej inwestycji można nabyć w cenie już od 4968 zł brutto za mkw. – dodaje. Dla potencjalnego kupca nieruchomości konstrukcja tych elementów architektonicznych nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Kluczowa, a zarazem najbardziej odczuwalna dla mieszkańców lokalu, jest powierzchnia, którą może zaoferować taras, balkon czy loggia. To właśnie ona często decyduje o wyborze konkretnego mieszkania.

Mieszkanie z tarasem czy balkonem?

Poszukując nieruchomości, należy zastanowić się, które spośród rozwiązań nam najbardziej odpowiada, gdyż stanowią one dodatkową powierzchnię przynależną do naszego lokalu. Tworząc swoją przydomową enklawę zieleni, pamiętajmy, by ta strefa była jak największa. Jednakże powierzchnia jest tylko jednym z elementów, które decydują o wyborze – Bez względu na to, czy wybierzemy lokal z balkonem czy tarasem, powinniśmy zwrócić uwagę na położenie mieszkania względem stron świata, odległości od ruchliwej drogi, czy zieleni za oknem. Oczywiście widok na panoramę miasta może dodatkowo podnieść wartość nieruchomości – mówi Marcin Witkowski. Warto więc już na etapie zakupu nieruchomości pomyśleć, jak chcemy wykorzystać ten dodatkowy metraż na zewnątrz budynku. Można tam bowiem zorganizować nasz letni salon albo mieć tylko miejsce do czytania książek w promieniach słońca.

Balkon jak ogród botaniczny
 
Ciepłe promienie letniego słońca sprawiły, że zazieleniło się wiele tarasów i balkonów. Donice pełne kolorowych kwiatów pojawiają się na parapetach okiennych w mieszkaniach, tworząc tym samym bajeczne kompozycje. Nawet niewielki balkon może stać się naszym prywatnym ogrodem botanicznym. Są miasta, takie jak Poznań, które doceniają mieszkańców tworzących tego typu „wiszące ogrody”. W tym roku w stolicy Wielkopolski odbywa się jubileuszowy - XX konkurs „Zielony Poznań”, w którym nagradzani są między innymi posiadacze pięknie ukwieconego balkonu. Widać, że poznaniacy chcą, aby ich miasto było zielone. Rokrocznie swe uczestnictwo w konkursie zgłasza coraz więcej osób.

Zarówno tarasy jak i balkony są używane do podobnych celów. Oba typy mają za zadanie dodać mieszkańcom użytkowej przestrzeni na zewnątrz nieruchomości. Zagospodarowując swój balkon, warto zatem pomyśleć o zasadzeniu pelargonii, surfinii czy fuksji tak, by ożywić miejską przestrzeń.

Źródło: PR4You | 2013-07-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Lipnowskimieszkania na wynajem powiat Szydłowieckimieszkania na sprzedaż gmina Chojnicelokale użytkowe na wynajem gmina Orłydomy na wynajem w Markowicachdomy na wynajem w Serniki-Koloniimieszkania na sprzedaż w Woli Rowskiej

Deweloperzy

);